Kui vaid kõik minu aktsiaportfelli ettevõtted pakuksid samaväärse üllatuse nagu läinud nädalal Microsoft, võiksin hakata oodatust märksa varem pensioniplaane pidama.
- Investor Toomas Foto: Anti Veermaa
Nimelt kihutas oodatust paremad kvartalitulemused avaldanud tehnoloogiahiiglase aktsia reedel turgude avanedes suisa püstloodis ülesmäge ja lõpetas päeva üle 10% kõrgemal.
Et lisaks
Microsoftile rõõmustasid heade tulemustega veel ka
Google’i emafirma Alphabet ja
Amazon.com,
haarasid peomeeleolud mõistagi kogu tehnoloogiasektori. Tõusust sai osa ka
Apple, mis avaldab tulemused homme pärast börsipäeva lõppu.
Tasub teada
Minu portfellis olevate firmade tulemused avalikustatakse:
Olympic EG 27. oktoober
Apple 27. oktoober
Statoil ASA 28. oktoober
Apranga 30. oktoober
Tallinna Vesi 30. oktoober
Berkshire Hathaway 6. november
Leroy Seafood 11. november
Tõehetk koidab poolele portfellist
Võib nõustuda analüütikutega, kelle väitel huvitab
Wall Streeti vähemalt lühemas perspektiivis õunafirma puhul vaid üks: kas ja kuivõrd jätkab kasvu
iPhone’ide müük? Aktsionäre muudab murelikuks eelkõige see, kuivõrd mõjutab nutitelefonide nõudlust Hiina majanduse jahenemine. Seda enam, et tegemist on ettevõtte olulisima kasvuturuga.
Isegi kui iPhone’ide müük peaks langema, ei tohiks pikaajaline investor siiski unustada tehnoloogiafirma jõupingutusi siseneda lähiaastail autoturule ning kõikvõimalikke muid tootesegmente, alates nutikellast kuni iPadideni.
Kokku vaatab alanud nädalal minu portfellist lisaks Apple’ile tulemustega tõtt veel neli ettevõtet ning seejärel jääb oodata vaid
Berkshire Hathaway ja
Leroy Seafoodi kvartaliaruandeid, mis mõlemad avaldatakse novembri esimeses pooles.
Kas pabistada Olympicu pärast?
Kui Apple’i tulemuste osas mul homme täit kindlust pole ning kindlasti ei ole välistatud ka negatiivne üllatus, siis kodumaise
Olympic Entertainment Groupi (OEG) pärast ma ülearu ei muretse – juba ülemöödunud nädalal
teatati hasartmängutulude kasvust ning läinud nädalal
Itaalia tütarettevõtte omandamisest.
Lisaks on börsifirma tegevjuht Madis Jääger mulle
avalikult kinnitanud, et suund laienemisele on endiselt ettevõtte peamine prioriteet ning see süstib tuleviku osas kindlust. Suure huviga ootan ka Norra naftahiiu Statoili tulemusi, mis avaldatakse kolmapäeval enne börside avanemist.
Ostsin augusti alguses aktsiaid esialgu 5000 euro eest ja otsustasin siis, et enne positsiooni suurendamist ootan ära oktoobri tulemused.
Praegu loodan eelkõige, et dividendide kallale lähiajal minna ei tule ning ootan juhtkonna kommentaare tulevikuväljavaadete kohta. Kindlasti ei torma ma aktsiat ostma kohe pärast tulemuste avaldamist ning võtan enne ostuotsuse langetamist paar päeva aega, et põhjalikult aruandesse ja aktsiat katvate analüütikute analüüsidesse süüvida.
Sellele nädalale tõmbavad reedel joone alla
Apranga ja
Tallinna Vee tulemused. Erinevalt
Statoilist on mul neis ettevõtetes ostuhuvi ammendunud. Kui Tallinna Veelt ilmselt suuremat sorti üllatust oodata pole, siis Apranga puhul pean eelkõige silmas tegevuskulusid ja seda, kuivõrd vastavad analüütikute ootustele brutorentaablus ja käibekasv.
Seotud lood
Kevade algus on USA aktsiate kohalt tormipilved laiali puhunud. Liigseks optimismiks aga tõenäoliselt põhjust pole.
Kuigi Leedu rõivamüüja Apranga möödunud kvartali tulemused olid rahuldavad, olen muutunud ettevõtte suhtes skeptiliseks.
Kui väljas sajab lund ja päevavalgus kestab vaid hetke, muutub kodukontor meie igapäevaseks keskpunktiks – kohaks, kus töö, loovus ja ka mugavus peavad koos eksisteerima. Hea valgustus, ergonoomiliselt kujundatud ja rahulik töökeskkond aitavad pimedal hooajal säilitada nii töötahet kui ka meelerahu. Ja just sisemine tasakaal on eriti oluline, sest kodus töötavad lapsevanemad teavad hästi: külmade ilmadega algab ka viiruste hooaeg. Lisaks tööülesannetele tuleb sel ajal hoolitseda ka nohuste ja pisut pahurate laste eest, kes on lasteaiast koju kosuma jäetud.